Avslutade auktioner liknande asta ring schultz
Asta Ring Schultz 1895-1978 cd.
ASTA RING SCHULTZ, olie på lærred, sign. A. R. S. Bagpå skrevet "Tidlig sommermorgen ved Sølballe, Mols, Asta Ring Schultz 1964. 89 (79) x 76 Läs mer...
- 2011-07-11
- Lauritz - DK, Næstved, Gl. Holstedvej
- 3 100 DKK
Asta Ring Schultz: Tidlig sommermorgen. Sign. A.R....
Tidlig sommermorgen. Sign. A.R.S. Olie på lærred. 68 x 79. Läs mer...
- 2015-03-10
- http://www.bruun-rasmussen.dk - Havnen
- 2 000 DKK
Asta Ring Schultz, olie på lærred, partier fra H...
Partier fra Helgenæs af Asta Ring Schultz (1895 - 1978), olie på lærred. Begge sign. A.R.S. 31 x 38 cm (40 x 47) og 70 Läs mer...
- 2014-09-03
- Lauritz - DK, Aarhus, Egå Havvej
- 1 700 DKK
Asta Ring Schultz: "Fuglsø, Favshøj Mols" og "Ud...
"Fuglsø, Favshøj Mols" og "Ud over Knebel Vig". Sign. A-R-S. Olie på lærred. 50 x 67 og 66 x 72. (2) Läs mer...
- 2013-08-13
- http://www.bruun-rasmussen.dk - Århus
- 1 550 DKK
Asta Ring Schultz, olie på lærred, landskabspart...
Landskabspartier af Asta Ring Schultz (1895-1978), olie på lærred. Begge sign. monogram A.R.S, 35 x 45 cm. (42 x 52 cm.) og 34 x 45 Läs mer...
- 2015-07-16
- DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej
- 1 400 DKK
Asta Ring Schultz, olie på lærred
Asta Ring Schultz. Olie på lærred. dat. 1957, 'Sommermorgen på Mols' Sign. ARS, samt bagpå Asta Ring Schultz. 79 x 67 cm. (85x73). Läs mer...
- 2015-03-06
- Lauritz - DK, Herlev, Dynamovej
- 1 350 DKK
Asta Ring Schultz, maleri cd
Asta Ring Schultz 1895-1978. Olie på lærred. Lyngbybakker. Signeret. 120x150 cm. Läs mer...
- 2013-09-20
- Lauritz - DK, Aalborg, Nibevej
- 1 300 DKK
Asta Ring Schultz 1895-1978 cd
Asta Ring Schultz. Olie på lærred. Landskab, stedbetegnet: 'Patras Pelopones, Grækenland' dateret 1958. Sign. ARS, samt bagpå Asta Ring Schultz. 78 x 68 cm. (84x74) Läs mer...
- 2015-03-06
- Lauritz - DK, Herlev, Dynamovej
- 1 100 DKK
Grafikmappe, div. Danske og internationale kunstne...
Mappe med træsnit af div. Danske og internationale kunstner, flere sign. i bly. Mål på største og mindste tilsammenligning. 29x38 cm. 30x25 cm. (35) Jan Läs mer...
- 2015-05-25
- Lauritz - DK, Aalborg, Nibevej
- 975 DKK
Asta Ring Schultz 1895 - 1978, olie på lærred, S...
Asta Ring Schultz, Landskab, olie på lærred, sign.monogram ARS, 78 x 67 cm. (86 x 76) , Bagpå påskrevet; Asta Ring Schultz, Sommermorgen ved Ebeltoft Läs mer...
- 2016-04-05
- Lauritz - Herlev, DK
- 975 DKK